Kids and Heroes
Bring The Drones – Bordello Hospital
Martin Suicide 08/09/2014 EP, Recenze

Švédští Bring the Drones mě dostali už svým dvanáctipalcovým debutem a nyní, dík neúnavné aktivitě Phobia Records, je tu sedmipalcový následovník. Kapela, která původně vznikla jako projekt Charlieho (Anti Cimex, Troublemakers…) a Teda (Gamla Pengar), rozšířila své řady o Denise z britských Doom, jenž se chopil mikrofonu a sestavu učinil kompletní.

Rozjezd v podobě titulní Bordello Hospital jasně ukazuje, odkud vítr fouká. Rychlý, Charlieho neúprosným d-takem poháněný hardcore s výtečným zvukem a se zpěvem, který je variací na extrémně nasraného Lemmyho. Ve stejném duchu jede celá deska a vlastně nemá jediný slabší okamžik. Druhou stanu rozjíždějící Wrong Side Of The Body Bag je tu mým osobním hitem s vynikajícím kytarovým postupem. Tady vlastně celá kapela zní jako neuvěřitelně divocí Motörhead na nějakém hodně nakopávajícím speedu, a to je v mém světě kompliment komplimentů. Všechny kompozice jsou krátké s nejzákladnější aranžérskou strukturou sloka-refrén-sloka-refrén, žádné dlouhé nástupy, mezipasáže či breaky, ale jednoduchost očesaná až na kost, ale dík své kompaktnosti stoprocentně účinná s absolutním tahem na branku. Jen je to celé tak trochu moc krátké, ale to k podobnému stylu stejně sedí jak vyšité.

Jiný zpěv dodal Bring The Drones oproti debutu nový rozměr. A je to rozměr, který mě baví. A když tak nad tím přemýšlím, Denisův zpěv mě tu možná baví víc než v jeho domovské kapele a ta má mimochodem na svém kontě velice povedené aktuální album.

Čtyři skladby, které vám nakopou zadek, pokud máte rádi divoký hardcore punk v duchu osmdesátých let.

Info

Label: phobiarecords.net
Rok vydání: 2014

Tracklist
  1. Bordello Hospital
  2. Razor Blades And Xanor
  3. Wrong Side Of The Body Bag
  4. Equipped To Steal

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com