Kids and Heroes
Bratislavským klubom Fuga sa rozozvučí post-punk v podaní Red Dons
Palo Z. 27/04/2019 Pozvánky

Piatok 31. mája 2019 zahrá v klube Fuga svoj jediný koncert v rámci Slovenska a Česka americká post-punková skupina Red Dons.

Red Dons je jedno z kľúčových mien v rámci post-punku. Kapela spolu s Autistic Youth do veľkej miery zadefinovala svoj vlastný žáner: energický a zároveň mierne melancholický post-punk, kde je výrazne cítiť chladný a upršaný americký Portland – centrálu DIY punku na severozápadnom pobreží USA.

Melodika Red Dons je rozhodne netradičná: charakterizuje ju jedinečný vokál a frázovanie Douga Burnsa, zakladateľa kapely a spolu s Danielom Hussaynom (basgitara) jediného pôvodného člena kapely.

Red Dons hrajú 12 rokov, vydali 3 dlhohrajúce albumy a navyše plné priehrštie singlov. Naštudovať si ich môžete tu: reddons.bandcamp.com.

Ich živé koncerty sú zážitky, na ktoré sa nezabúda. A na vyše tento rok v Európe zahrajú len 4 krát a práve Bratislava je jednou zo 4 zastávok na ich krátkom turné.

Support im budú robiť Innoxia Corpora ktorá predstavuje špičku českého hardcore punku, Antisociall SkillsPrach (obe kapely vznikli na troskách Rubaniska a predvedú svoj nasraný hardcore a melancholicky punk zo Žiliny a okolia.

Fb event: https://www.facebook.com/events/303230833687479/

Foto: Mateus Mondini

O autorovi

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com