Kids and Heroes
Brain Traps – Teentrash Series Vol. III
Martin Suicide 14/06/2015 EP, Recenze

Sedmipalec, co na mě vykoukl z balíčku, ve kterém přicestovalo dvoualbum Testors, nese na obalu název Brain Traps a na rubu logo Alien Snatch! Zatímco jméno kapely pro mě bylo dosud více méně neznámou, vydavatel je pro mě téměř stoprocentní garancí toho, že nebudu zklamán.

Vskutku také nejsem, mladá kapela z německého Kolína servíruje bezchybně špinavý garážový rocknroll, plný archetypálních kytarových nápadů, znovu a znovu evokujících nějakou nadčasovou klasiku a ve výsledku mnohdy evokující garage punkovou vlnu devadesátých let. V dvouminutových kompozicích je vše, co k chytlavému rocknrollu patří, což umocňuje garážový sound se zkresleným zpěvem a nespoutaně divoký spratkovský projev. Najdete tu reminiscence na šedesátkovou garáž, stejně jako mladický DIY punk sedmdesátých let i jeho devadesátkový revival, přenesené do nového tisíciletí a prezentující vitalitu současného podzemního rockového dění v sousedním Německu.

Vlastně jsem vůbec nečekal, že mě tohle EP tak chytí, a to především jeho první strana, která mě jednoduše řečeno posadila na prdel svou bezprostředností a energií. Tváří v tvář tomu si říkám, že jejich souběžně vydané LP bude asi více než zajímavá záležitost.

Info

Label: aliensnatch.de
Rok vydání: 2015

Tracklist
  1. Meet Me At The Bottom
  2. Let Me Wait No Longer
  3. Radical Bongo
  4. Another Dollar

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com