Kids and Heroes
Bombs From Heaven – We Call The World
Danny 17/07/2013 CD, Recenze

Debut brněnských desperátů Bombs From Heaven je už sice nějaký ten pátek venku, ale vracím se k němu pořád dokola. Stoprocentně DIY nahrávka s povedeným artworkem od  Woodyho z Rocket Dogz je totiž až po koule plná punkrockem slunné Kalifornie i uslzeného Bostonu. Z každého tónu je znát, kdo je inspirací téhle party, ale v žádném případě se nejedná o vykrádačku. Prý desku We Call The World točily „bomby“  ve zkušebně! Tak to by mě zajímalo,  jak tam dokázali vykouzlit tak parádní zvuk.

Desku odpíchne „Diehunnsovské“ intro,  které následuje titulní We Call The World. Kytarové vyhrávky mají něco z Angel City Outcasts, zpěv je ale nefalšovanej Honza. Guest vokál v pecce Rum And Tattooes  si vystřihnul Bev z Radio Dead Ones a jeho přítomnost na nahrávce mi přijde jako naprostá samozřejmost. Asi nejlepším songem desky bych prohlásil Poison, která má hodně nakažlivý refrén. Klipová City Is Your Home rozhodně nezklame, zvlášť kvůli parádní hře na foukačku. Čichnout k folku nás pak Bombs From Heaven nechávají v hitovce Let’s Go!

Pomyslnou B stranu otevírá Halloween Song pronásledovaný All My Friends, kterou zdobí hostující David z Unholy Preachers. Menší chyba v bookletu přehazuje písničky, ale We’re Going Down je jedna z těch, co z alba ční. Přes trošku vatovou Bombs From Heaven se dostáváme ke starší Welcome Aboard. Pak nás pod žebra bodne This Night… , hodně vychytaná pecka ke konci desky, smrdící dílnou Tima a Larse na sto honů. A album nemohlo končit líp než songem I’m Coming Home. Punkové rozloučení, které si tohle album jednoznačně zaslouží a které potvrzuje, že tahle kapela se pro svůj sound rozhodně v našich končinách neztratí.

Letos je překvapivě dobrá úroda českých desek a We Call The World je rozhodně jednou z nich. Pokud vás nebaví vždycky čekat, jestli Duane Peters náhodou stihne letadlo, nebo ne, zajděte si na Bombs From Heaven. Protože Bomby jako Bomby.

Info
Rok vydání: 2012
Label: Bombrock Records
Délka: 30:57
Tracklist
01. Prelude: Trash City Bar I
02. We Call The World
03. Rum And Tattooes
04. Poison
05. City Is Your Home
06. Let´s Go!
07. Halloween Song
08. All My Friends
09. Welcome Aboard
10. Bombs From Heaven
11. We’re Going Down
12. This Night…
13. I’m Coming Home

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com