Kids and Heroes
Blitz – Voice Of a Generation
Danny 11/09/2013 LP, Recenze

Brácha ukončil moje dětství, když mi pustil Rancid. Nikdy jsem tedy nevyrostl na Pistolích ani Black Flag, ani na Visacím zámku. A už vůbec ne na Blitz. I tak mě každá deska ze staré školy, kterou si Papagájův hlasatel dělá radost, potěší. Tentokrát ve vinylové reedici vychází klasické první album BlitzVoice Of a Generation – základní pilíř pouličního Oi!

Píše se rok 1982, The Clash odsuzují prapůvodní punk k zániku (vynikající) deskou Combat Rock, The Damned experimentují na Strawberries a do toho přicházejí Blitz se svojí dlouhohrající špinavou vidinou toho, kam se má hudba ulice ubírat.

Co napsat o třicet let staré nahrávce? Že We Are The Boys je pořád stejně silná? Že Time Bomb je legenda? Vůbec bych nelhal. Z desky dýchá Oi! punková autenticita. Hodně mě baví ten garážový zvuk, který ale zůstává čitelný i pro ucho vycvičené dnešním vypiplaným a preparovaným soundem. Příjemná změna oproti produkci za statisíce.

Žasnu, jakou kolekci silných songů dokázali Blitz na svoje první LP poskládat. Soundtrack boční ulice u stadionu těsně než naběhnou technické a úklidové služby.  Už zmiňovaná We Are The Boys, nebo Criminal Damage jsou nezapomenutelné pecky. Další takovou je písnička Warriors, i když mnohem raději si vždy poslechnu verzi od Judge. A na závěr Moscow , to se prostě nedá zvládnout s klidem.

Blitz by si asi zasloužili víc pozornosti a úcty. Dnes se na ně odkazuje už jen málokdo. A jsem rád, že PHR svým nadšením a přístupem pomůže zas nějakou tu vlnu zájmu zvednout, a že se Voice of Generation dostane do rukou lidem, kteří zatím s Blitz neměli tu čest.

Info

Rok vydání: 2012

Label: PHR

Tracklist

01. We Are The Boys

02. Time Bomb

03. Voice Of A Generation

04. Bleed

05. I Don’t Need You

06. T.O.?

07. Propaganda

08. Criminal Damage

09. Vicious

10. Warriors

11. Nation On Fire

12. Your Revolution

13. Scream

14. 4.Q.

15. Escape

16. Moscow

17. Closedown

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímalo, co si vzít na sebe. Chodí řvát na fotbal, pít na koncerty a číst do hospody. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

2 komentáře

  1. Michaela Klose 12/09/2013 at 19:44

    Že to trvalo, ale recenze super! :)

  2. Hurvy 15/09/2013 at 20:44

    pecka!

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com