Kids and Heroes
Blitz – Voice Of a Generation
Danny 11/09/2013 LP, Recenze

Brácha ukončil moje dětství, když mi pustil Rancid. Nikdy jsem tedy nevyrostl na Pistolích ani Black Flag, ani na Visacím zámku. A už vůbec ne na Blitz. I tak mě každá deska ze staré školy, kterou si Papagájův hlasatel dělá radost, potěší. Tentokrát ve vinylové reedici vychází klasické první album BlitzVoice Of a Generation – základní pilíř pouličního Oi!

Píše se rok 1982, The Clash odsuzují prapůvodní punk k zániku (vynikající) deskou Combat Rock, The Damned experimentují na Strawberries a do toho přicházejí Blitz se svojí dlouhohrající špinavou vidinou toho, kam se má hudba ulice ubírat.

Co napsat o třicet let staré nahrávce? Že We Are The Boys je pořád stejně silná? Že Time Bomb je legenda? Vůbec bych nelhal. Z desky dýchá Oi! punková autenticita. Hodně mě baví ten garážový zvuk, který ale zůstává čitelný i pro ucho vycvičené dnešním vypiplaným a preparovaným soundem. Příjemná změna oproti produkci za statisíce.

Žasnu, jakou kolekci silných songů dokázali Blitz na svoje první LP poskládat. Soundtrack boční ulice u stadionu těsně než naběhnou technické a úklidové služby.  Už zmiňovaná We Are The Boys, nebo Criminal Damage jsou nezapomenutelné pecky. Další takovou je písnička Warriors, i když mnohem raději si vždy poslechnu verzi od Judge. A na závěr Moscow , to se prostě nedá zvládnout s klidem.

Blitz by si asi zasloužili víc pozornosti a úcty. Dnes se na ně odkazuje už jen málokdo. A jsem rád, že PHR svým nadšením a přístupem pomůže zas nějakou tu vlnu zájmu zvednout, a že se Voice of Generation dostane do rukou lidem, kteří zatím s Blitz neměli tu čest.

Info

Rok vydání: 2012

Label: PHR

Tracklist

01. We Are The Boys

02. Time Bomb

03. Voice Of A Generation

04. Bleed

05. I Don’t Need You

06. T.O.?

07. Propaganda

08. Criminal Damage

09. Vicious

10. Warriors

11. Nation On Fire

12. Your Revolution

13. Scream

14. 4.Q.

15. Escape

16. Moscow

17. Closedown

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

2 Comments

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com