Kids and Heroes
Bitch Queens – Suck It Up!
Danny 03/04/2013 CD, Recenze

I my, nuly, co nikdy nic nedokázaly, a proto kritizujeme senzační kapely, někdy procházíme tvůrčí krizí. A tak se stane, že třeba šest songů od Bitch Queens na jejich EP Suck It Up! recenzujeme pět měsíců. Tedy konkrétně já.

V souvislosti se švýcarskou čtveřicí Bitch Queens bývá nejčastěji spojováno jméno Backyard Babies, a i když jejich vliv na celkový sound i zjev téhle party je jasný, napadá mě jedno jméno, které sedí daleko víc – The Revolvers. Tahle německá banda byla přesným průsečíkem hard rockových vlivů a přímočarého punkrocku a právě to je cítit, k mému velkému potěšení, i z Bitch Queens.

Kapela se vydala dva roky dozadu cestou mezinárodních sedmipalcových splitek a to je cesta, která se mi líbí, zvlášť když je spojuje stejně laděný obal a vypadají díky tomu vedle sebe tak úchvatně. A právě tři songy z těchto splitek tvoří páteř EP Suck It Up! a rozhodně je to základ, na kterém se stavět dá. Obzvláště Does It Get To You ze společného počinu s Dirty Blondes stojí za pozornost. To je póza, ve které mi kapela sedí nejvíc, ve které se valí k propracovanému zpěvnému refrénu a evokuje zmiňované The Revolvers. Stejně jako povedená pecka Hot Shot ze splitka s The Lombego Surfers.

Z nového materiálu jednoznačně vyčnívá motörheadovská Suck It Up!. Úvodní Ain’t Good Enough připomene Hellacopters v nejlepší formě nebo už dávno pozapomenuté Enemy Rose. To je přesně ten propastný rozdíl mezi naší a zahraniční scénou. O kom to tady můžu prohlásit? Snad jen o Unholy Preachers.

Čtyři roky dozadu jsem chtěl, aby přesně takhle zněla moje kapela. Jenže ta místo punkového postoje začala lovit středoškolačky na ukňourané balady, a tak byl čas s rumem a kolou v ruce zabalit baskytaru a jít. Snad i proto je tohle ípíčko od Bitch Queens z mého pohledu fajn překvapením. Původně měla být na konci téhle recenze pozvánka na jejich turné po českých klubech. No to už bohužel proběhlo, kdo ho nezmeškal, nelituje, ale jelikož Bitch Queens jsou ten typ kapely, pro které je život jedno nekončící tour, nepochybuju, že se tu zas v dohledné době s třpytkami pod očima ukážou.

Info

Rok vydání: 2012

Label: Lux Noise

Tracklist:

01. Ain’t Good Enough
02. Does It Get To You
03. Burnin‘ Up
04. Hot Shot
05. Suck It Up!
06. Wipeout Kids

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com