Kids and Heroes
Bez Šance slaví sedm let na scéně debutovou desku
Marek Hadrbolec 16/05/2021 Cz/Sk, Novinky

K výročí sedmi let od založení kapely vydávají Bez Šance, punková čtveřice z Police nad Metují, svoji debutovou dlouhohrající desku.

„Na jaře roku 2020 jsme měli připravených 6 písní pro nové EP, které jsme začali nahrávat ve Studiu Pulton ve Velkém Poříčí. Po minulých zkušenostech jsme chtěli ze sebe vytěžit maximum, a zároveň mít někoho, kdo by mohl nahrávku posuzovat nezaujatě. Naše volba padla na Martíčka z kapely Houba, ten nám později vnuknul myšlenku přidat další písně a vytvořit tak naše první album,“ řekl k novince kytarista a zpěvák James.

Vzniklo tak album RA-DOST, které obsahuje 12 nových skladeb s celkovou stopáží 35 min. I díky komplikacím spojenými s nemocí Covid-19 vznikala deska nakonec téměř rok. Autorem textů je frontman skupiny James. Na hudbě se podílela kapela jako celek. „Oproti starším nahrávkám může album působit více smutně, možná až agresivně. To však bylo dáno momentálním rozpoložením členů,“ dodal basák kapely Ondra.

Na desce se přiznaně objevují motivy z textů a hudby jiných autorů. Konkrétně v písni Můžu zůstat dýl je slyšet vliv Booze and Gloory a She used to love me a lot je volně pojatým coverem písně Johnnyho Cashe.

Pokud to opatření dovolí, kapela by měla album pokřtít 12. 6. přímo doma v Polici nad Metují za přítomnosti spřátelených kapel, jako je Houba, Supertesla, Blank Out a další.

Ve formě CD album vyšlo u Cecek Records a v současné době je již k poslechu na streamovacích službách a internetových přehrávačích.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com