Kids and Heroes
Benefit s názvem „Přijď na koncert, zachraň prales“ se vrací s třetím ročníkem
Nekro 13/10/2018 Pozvánky

Stejně jako minulý rok, proběhnou i letos benefiční koncerty s cílem zachránit část pro život tolik důležitého a po celém světě neustále decimovaného deštného pralesa. Minulý rok se vybíraly peníze pro kolektiv BOSQUE MEDICINAL, který působí v Ekvádoru. Během dvou koncertů se podařilo nashromáždit 8300 Kč!

Letošní ročník se rozhodl podpořit neziskovou organizaci KEDJOM-KEKU z.s. Ta byla založena v roce 2010 s cílem zachránit a obnovit horské mlžné lesy v africkém Kamerunu. A jdou na to jak jinak než od lesa. Už před 6 lety v oblasti Kedjom-Keku (Lidé z lesa) postavili základní školu pro děti, kteří do té doby přístup ke vzdělávání neměly. Soustředí se také na osvětu místních farmářů, pastevců a lovců a nabízí jím alternativní, k přírodě šetrné způsoby obživy. Díky nim se podařilo úbytek lesa rapidně zpomalit a začínají s jeho postupnou obnovou. Nejohroženější části lesa společně s místní komunitou oplocují, sází tam stromy a chovají včely. Věří totiž, že ochrana přírody souvisí především s přístupem a bohatstvím lidí. Čím spokojenější lidé, tím více přírody kolem nich. A platí to i obráceně. Život v Kamerunu vám přiblíží zakladatel neziskovky Martin Mikeš, který koncert otevře povídáním. Hned po skončení šňůry benefičních koncertů odlétá zpátky do válkou zmítaného Kamerunu, aby se ujistil, že je tamní horský les v pořádku a tisíce mladých stromků rostou do výšky.

Letošní ročník podpoří kapely:

THE JUNK FOOD
Z Prahy a Mělníka přijedou do Liberce The Junk Food – kapela složená z lidí, kteří hrají či hráli v kapelách Nežfaleš, Cirguz a Bad Taste. Očekávej retro punk řízlej post-punkem.

SCALP
Energií stále nabití nezmaři z okolí Liberce a Brandýsa nad Labem. Partička, která už přes deset let brouzdá českým punkovým řečištěm a loni se jí konečně podařilo vyprodukovat i nahrávku zařízlou do černých drážek vinylu.

DYSFAZIE
Co se týče hc/punkových kapel, byl Jablonec léta letoucí bílým místem na severočeské mapě. To se ale změnilo! Zajímavostí může pro mnohé být, že první koncert Dysfazie se odehrál po boku Call the cops.

LOOSERS
Zjevení na české D.I.Y. punk scéně. Mladá jihočeská krev, znějící jako mix Balaclavy a PNS. Zvláštní spojení? Ale funkční! Přesvědč se sám!

EROTIC DEVICES (D)
Old school punkrock stále nezemřel. Tihle Ramones z Německa mají své hudební vzory setsakra dobře naposlouchané. Třešnička na dortu sobotního večera bude tanečního charakteru

V pořadí třetí ročník benefice, tři koncerty, tři města!
16.11.2018 Mělník:
https://www.facebook.com/events/187771618807488/
17.11.2018 Liberec:
https://www.facebook.com/events/390080184861363/
18.11.2018 Praha:
https://www.facebook.com/events/2143099315714713/

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com