Kids and Heroes
Benefičný antirasistický turnaj Uafa Cup láka na The Analogs, The Chancers a dalších
Palo Z. 26/05/2018 Pozvánky

Posledný júnový víkend sa v Trenčíne uskutoční 6. ročník benefičného antifašistického futbalového turnaja UAFA CUP. Okrem samotného futbalu sa už tradične návštevníci môžu tešiť na prednášky, workshopy, DJs, koncert, výstavu, jedlo, pitie a kamošov a kamošky zo Slovenska a rôznych kútov Európy. 

Turnaj je organizovaný miestnymi ultras fanúšikmi nekomerčným DIY princípom. Všetko, čo môžu – jedlo, pitie, materiály, úpravu ihrísk, organizáciu atď – pripravujú sami a svojpomocne.

UAFA CUP je hlavne o vzájomnej podpore a solidarite bez ohľadu na farbu pleti, národnosť, pohlavie, pôvod, či sexuálnu orientáciu. Navyše podporujú lokálne projekty či jednotlivcov v núdzi, takže výťažok z turnaja poputuje aj tento rok na benefičné účely.

Tento rok sa organizátori rozhodli časťou benefitu podporiť občianske združenie Mareena. Ide o mladú organizáciu, ktorá vznikla z iniciatívy „Kto pomôže?“. Jej víziou je taká krajina, ktorá je bezpečným a dôstojným domovom a poskytuje rovné príležitosti všetkým ľuďom bez ohľadu na národnosť, etnickú a náboženskú príslušnosť. Pomáhajú cudzincom vybudovať si na Slovensku nový domov, prepájajú ich s domácimi a napomáhajú vytváraniu sociálnych sietí prostredníctvom viacerých aktivít, podujatí a ich komunitného centra. Ďalšia časť benefitu pôjde na pomoc miestnej rodiny v ťažkej životnej situácii.

Všetky potrebné informácie na FB evente.

O autorovi

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com