Kids and Heroes
Benefiční víkend na podporu běloruského boje za svobodu
Redakce 07/09/2020 Pozvánky

V pražském Klubu FAMU a Sabotage vegan bistru proběhne ve dnech 10. – 13. 9. benefiční akce na podporu zadržených aktivistů v Bělorusku.

Jak jistě většina z vás ví, situace v Bělorusku je po zmanipulovaných prezidentských volbách kritická. Do ulic vyšly tisíce Bělorusů, aby projevily svůj nesouhlas s evidentním volebním podvodem. Ten dokazují mimo jiné průzkumy, které přímo před volebními místnostmi prováděli dobrovolníci z nevládních organizací a aktivisté. Protestující se však setkali s tvrdým odporem, zatýkáním a brutalitou ze strany policie ve službách režimu stávajícího prezidenta Alexandra Lukašenka.

Tisíce lidí jsou v současné době ve vězení jen kvůli vyjádření nesouhlasu s nesvobodou, která v Bělorusku vládne, a s policejní brutalitou, která každým dnem vzrůstá. 10. – 12. 9. tedy proběhnou v Klubu FAMU benefiční akce, na kterých přislíbilo účast mnoho kapel a DJs. V neděli 13.9. se pak dění přesune do Sabotage vegan bistra ve Vršovicích, kde proběhne benefiční blešák a hungover brunch. Veškerý výtěžek půjde na podporu běloruských aktivistů, zadržených v boji za svobodu.

Svojí účastí akci podpoří kapely:

High Society (DE), Skorup/a (PL), Obscene Revenge (IT), Thalidomide, Make x Peace, Bibione, Komplex Viny, Aculeos a Guest

a DJs:

DJ Socke (DE), DJ Buqi, DJ Vokurka a Štramberk Rude Boys


FB event: https://www.facebook.com/events/216742089775747

Klub FAMU
Smetanovo nábřeží 2, Praha 1

Sabotage vegan bistro
Kodaňská 651/22, Praha 10

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com