Kids and Heroes
Beast – Dead or Alive
Martin Suicide 18/11/2013 CD, LP, Recenze

Stockholmští  Beast mají na svém kontě již tři sedmipalce, na kterých v podstatě nastínili své hudební směřování, lavírujíc někde na pomezí punku, klasického heavy metalu a špinavého skandinávského rocku. Nyní dík Gaphals přicházejí se svou první dlouhohrající deskou, obdařenou titulem Dead or Alive. Na té najdete devítku dosud nepublikovaných songů, nesoucích se z většího v tradici švédského rocku devadesátých let a svým pojetím i energií odkazujících do časů, kdy nám učarovaly první nahrávky Hellacopters.

Koncept, na který Beast sází, vychází ze stejných tradic i kořenů, jako tomu bylo u dnes již klasiků zmíněných výše. Na podkladě rifů, bazírujících na sedmdesátkovém rocku a jeho chytlavosti, jsou budovány svižné písně ve středním tempu a s ženským, punkově pojatým a spíše křičeným zpěvem. Tu a tam probleskne více či méně metalový trik, sólo či jen krátká vyhrávka a ty společně tvoří jakési melodické koření celého alba. Nicméně základ je v neučesaném rocknrollu, majícím své následovníky i v českých luzích a hájích.  Je tu navíc znatelný progres oproti předchozím sedmipalcovým počinům a Dead Or Alive je naprosto vyzrálá deska, kombinující v sobě jak syrovou energii, tak i výraznou muzikálnost. To dokazuje již úvodní píseň Save Me, postavená na bezchybné kombinaci punku s klasicky hardrockovými muzikantskými triky. Na stejnou strunu hraje i následující a zároveň titulní Dead Or Alive. Onen rockový aspekt věci je na celém albu tím základním stavebním kamenem a na něm je zbudována solidní nahrávka se vším všudy a o tom vlastně celá tahle deska je.

V podstatě jasná a čistá rocknrollová deska, jejíž koncept je v mnoha ohledech předvídatelný, ale zároveň stále stejně odzbrojující a zábavný.

Info

Label: gaphals.se

Rok vydání: 2013

Tracklist
  1. Save Me
  2. Dead Or Alive
  3. Cold Breeze
  4. Outracin‘ Hell
  5. Across The Ocean
  6. Night Lust
  7. Bad Habits
  8. Nightmare
  9. Out Of Reach

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com