Kids and Heroes
Bäddat För Trubbel – Dina Vänner Har Rätt
Martin Suicide 30/07/2013 EP, Recenze

Bäddat För Trubbel jsou již několik posledních let miláčky švédské DIY punk scény a když si poslechnete jejich nahrávky, záhy pochopíte, proč tomu tak je. Za relativně krátkou dobu mají na svém kontě již dvě alba a právě vydali nejaktuálnější EP na stockholmském vydavatelství Skrammel Records, jež se v letošním roce rozjelo ve velkém stylu.

To, co na desce dostanete, je naprosto bezprostřední a tak nějak pocitově bezstarostným spojením klasického švédského rocku, či chcete-li punku, s pub rockem i garage rockem. Písničky, stavící na výrazných a jednoduchých rocknrollových kytarových postupech spolu s charakteristicky švédsky pojatým zpěvem. Osobním hitem je tu pro mě asi druhá Ett bra är, bazírující na bluesem načichlém základním nápadu, který song poněkud vyčleňuje z větší části svižných rocknrollových vypalovaček na této až nemístně krátké desce. Když pak dohrává závěrečná Du känner inte mig, mám neodbytnou chuť desku jen otočit zpátky na začátek a pustit si ji opět do kola. Takhle se dělají malé rockové klenoty.

Pokud vás oslovují klasické evropské punk záležitosti, Bäddat För Trubbel stejně jako jejich v zásadě podobně znějící krajané Moralens Vaktare patří k tomu nejzajímavějšímu, co současná podzemní (nejen) švédská hudební scéna nabízí.

Tracklist
  1. Dina Vänner Har Rätt
  2. Ett Bra Ar
  3. Sa Jävla Kass
  4. Du Känner Inte Mig

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com