Kids and Heroes
Bad Sam – Bring Me The Head Of…
Martin Suicide 31/05/2017 LP, Recenze

Bad Sam pocházejí z Walesu a před pár lety totálně překvapili svým prvním LP, to se nyní konečně dočkalo mladšího brášky na zeleném vinylu. V sestavě najdete veterány tamního hardcore punku, jejichž tváře mohou pamětníci znát ze skvělých Cowboy Killers, kteří své desky vydávali mezi koncem osmdesátých a devadesátých let.

Bad Sam v mnoha ohledech navazují na Cowboy Killers – hardcore punk v jejich podání je navztekaný, ale zároveň s abnormálně silným citem pro melodický rif, navíc se zpěvem, který ví, kdy zatlačit na pilu a kdy si pohrát s hymnickým popěvkem.

Zároveň se tu nikdo nebude utápět v retro vodách, neboť sound je navýsost současný s lehce metalovým kytarovým zvukem, což s celkovým vyzněním funguje, jak se patří.

Skladby v kombinaci s barvou zpěvákova hlasu a jeho pojetím projevu chtě nechtě evokují ostrovní, více „heavy“, variaci na SNFU, pohrávající si občas s nějakým tím zlounsko metalovým nápadem, aby ovšem celým svým hudebním projevem působili navýsost hardcore punkově. To vše rámuje nasraně levičácké sdělení textů naplněných sarkasmem, tak jako za starých časů.

Tihle pánové s věkem nevyměkli. Naopak – jsou načuřenější než kdy předtím. Ostatně osmdesátá léta byla proti tomu, v jakých sračkách se brodíme dnes, procházkou růžovým sadem. Energie z celé desky jen srší, vztek chlápků ve středním věku se mísí s potenciálem pro psaní výrazných skladeb a léty zažitou zručností v realizování hardcore punkových triků.

Bad Sam jsou ukázkou toho, že i pánové, co už mají něco za sebou, dokáží být náležitě aktuální a strčí do kapsy zástupy o poznání mladších a Bring Me Head of… je zatím jednou z nejlepších desek sezóny.

Info
Label: facebook.com/Kriminalrecords
Rok vydání: 2017
Tracklist

1.       Boo Hoo

2.       3 Little Pigs

3.       Other Peoples Med’s

4.       I’m A Terrorist

5.       Cocaine Me

6.       Christ

7.       Mrs. Bastard

8.       Mr. Trump

9.       Monsanto

10.   Newport Hotel

11.   Grovel

12.   Greed Pandemic

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com