Kids and Heroes
Bad Religion – 30 Years Live
Michaela Klocová 03/08/2010 CD, Recenze

Celých třicet svíček by Bad Religion potřebovali na svůj letošní narozeninový dort! Kapela slaví bezesporu úctyhodné výročí, ke kterému se rozhodla nadělit fanouškům dárek – živák, který byl umístěn volně ke stažení na internet. Už tento krok mi byl sympatický, po stažení a poslechu pak mé sympatie získalo i album 30 Years Live.

Hned zkraje přiznám barvu – po první skladbě, vlastně už po prvních pár tónech jsem se začala těšit na Bad Religion live! A to samo o sobě už dost vypovídá. Úvodní Fuck Armageddon, This Is Hell je výborně zvolený „otvírák“, který vás nabudí, abyste si později mohli vychutnat hitovky jako American Jesus, Suffer či Tomorrow. Celkově je tracklist vybrán velmi zdařile. Album obsahuje sedmnáct písní, které prořezávají rozsáhlou diskografii kapely – starší kousky střídají ty novější a mezi notoricky známými vypalovačkami se dostane i na pomalejší skladby. Nekompromisně, hit za hitem, riff za riffem, našlapané bicí, silné hymnické refrény a samozřejmě nezaměnitelný vokál frontmana Grega Graffina. Zkrátka – kalifornským sluncem vyhřívaná punkrocková jednoduchost v tom nejlepším slova smyslu!

Bad Religion ani po třiceti letech neztrácí nic z toho, díky čemu si za tři dekády vydobyli označení legenda, a přesto nejsou žádným vyčpělým „autorevivalem“, co těží pouze z vlastní minulosti. Pořád dokážou být svěží, aktuální a mladickou vervu jim jednoduše neupřete! 42 minut melodičnosti, textů s obsahem, energií, intenzitou a nulovou pózou!

18. srpna v Lucerna Music Baru naviděnou, pánové!

Tracklist

Rok vydání: 2010

Label: Epitaph Records

Délka: 42:02

Tracklist

01. Fuck Armaggedon, This Is Hell
02. Dearly Beloved
03. Suffer
04. Man With a Mission
05. New Dark Ages
06. Germs of Perfection
07. Marked
08. A Walk
09. Flat Earth Society
10. Resist Stance
11. American Jesus
12. Social Suicide
13. Atheist Peace
14. Tomorrow
15. Won´t Somebody
16. Los Angeles Is Burning
17. We´re Only Gonna Die

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com