Kids and Heroes
Bad Dreams Always – Inavelns Maktkorridor
Martin Suicide 01/02/2017 EP, Recenze

Bad Dreams Always mají u data svého vzniku zapsán letopočet 1988, a to už je sakra dlouhá doba. Nikdy se ovšem nesvezli na nějaké výraznější trendové vlně, a tak je jejich jméno o poznání méně provařené, než je tomu u mnoha jejich vrstevníků. Klíčovou postavou v sestavě je navíc nezdolný T-Ban z na konci osmdesátých let poměrně známých thrashcore maniaků Kazjurol. Po letech přicházejí Bad Dreams Always s novou nahrávkou na sedmipalcovém vinylu, oproti starší tvorbě nazpívanou v rodné švédštině.

Bad Dreams Always do posluchače nasypou osmičku nekompromisních navztekaných hardcore punk paleb v tempech tu a tam až na hranici blast beatové rychlosti. Oproti starším nahrávkám ubylo metalových vlivů, vlastně se více méně vypařily do prázdnoty, a zbyl jen ničím neředěný divoký hardcore punk v naprosto nezaměnitelně švédském duchu. Kytarový postup tu a tam odkazuje na bláznivě zrychlené Discharge, ostatně tak jako tomu bylo a je u zástupů v tomto subžánrovém ranku se pohybujících kapel po roce 81.

Fanouškové věcí jako Mob 47 nebo Totalitär by se měli tetelit blahem, protože přesně v této lize se tato deska pohybuje, a já se nemohu ubránit výrazu překvapení, ačkoliv ve stejné formě se již kapela představila na před nedávnem vydaném zatím nejnovějším díle kompilační série Turist I Tillvaron.

Bad Dreams Always zjevně zrají jako víno.

Info
Label: hoehnie-records.de
Rok vydání: 2016
Tracklist

1.       Sprangda Poliskroppar

2.       Ingen Kontroll

3.       Kristus Missbrukar Sex

4.       Fri Men Död

5.       Inavelns Maktkorridor

6.       Bittra Verkligheten 2015

7.       Kramp Anfall

8.       Bruna Tungor

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com