Kids and Heroes
Bad Dreams Always – Inavelns Maktkorridor
Martin Suicide 01/02/2017 EP, Recenze

Bad Dreams Always mají u data svého vzniku zapsán letopočet 1988, a to už je sakra dlouhá doba. Nikdy se ovšem nesvezli na nějaké výraznější trendové vlně, a tak je jejich jméno o poznání méně provařené, než je tomu u mnoha jejich vrstevníků. Klíčovou postavou v sestavě je navíc nezdolný T-Ban z na konci osmdesátých let poměrně známých thrashcore maniaků Kazjurol. Po letech přicházejí Bad Dreams Always s novou nahrávkou na sedmipalcovém vinylu, oproti starší tvorbě nazpívanou v rodné švédštině.

Bad Dreams Always do posluchače nasypou osmičku nekompromisních navztekaných hardcore punk paleb v tempech tu a tam až na hranici blast beatové rychlosti. Oproti starším nahrávkám ubylo metalových vlivů, vlastně se více méně vypařily do prázdnoty, a zbyl jen ničím neředěný divoký hardcore punk v naprosto nezaměnitelně švédském duchu. Kytarový postup tu a tam odkazuje na bláznivě zrychlené Discharge, ostatně tak jako tomu bylo a je u zástupů v tomto subžánrovém ranku se pohybujících kapel po roce 81.

Fanouškové věcí jako Mob 47 nebo Totalitär by se měli tetelit blahem, protože přesně v této lize se tato deska pohybuje, a já se nemohu ubránit výrazu překvapení, ačkoliv ve stejné formě se již kapela představila na před nedávnem vydaném zatím nejnovějším díle kompilační série Turist I Tillvaron.

Bad Dreams Always zjevně zrají jako víno.

Info
Label: hoehnie-records.de
Rok vydání: 2016
Tracklist

1.       Sprangda Poliskroppar

2.       Ingen Kontroll

3.       Kristus Missbrukar Sex

4.       Fri Men Död

5.       Inavelns Maktkorridor

6.       Bittra Verkligheten 2015

7.       Kramp Anfall

8.       Bruna Tungor

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

O autorovi

Comments are closed.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com