Kids and Heroes
Backfliping Dog / Human Fault – split
Polly 08/02/2014 CD, Recenze

Máme tady split od kapely Backfliping Dog z Horní Bečvy a bandy Human Fault z Vyškova, které se obě hlásí k hardcore – punku. Nahrávka byla pořízena ve studiu Davos ve Vyškově, a pokud jde o zvuk, je vidět, že si dali záležet. Všechno je pěkně čistý, nástroje parádně rozeznatelný a konkrétní. Nemusíte nijak špičatit uši, abyste slyšeli, co je třeba. Od zpěvu až po ten poslední úder do hajtky.

CD otvírají Backfliping Dog, který naservírují šest válů v celkem pohodovým, ale i tak energickým tempu. Nejpovedenější by se mohl jevit kousek Revoluce od stolu, a to jak textem, tak i samotnou melodií songu. Škoda, že v tomto duchu, alespoň pokud jde o text, se nenesou i ostatní skladby. Je jasný, že nadávání na všechno možný do tohohle žánru patří (viz skladba Fízlovský stát), ale je spousta jiných problémů k řešení. Nejen to, v jakým státu žijeme, to víme všichni moc dobře.

Na řadu přichází Human Fault, kde už podle krátkého intra poznáte, že tahle kapela bude na splitu tou hudebně drsnější, a okamžitě vás o tom přesvědčí jejich sedm skladeb nasranýho hardcore punku. Úpěnlivost zpěvačky za maikem je tak zřetelná, že posluchači okamžitě dochází, že věří tomu, o čem ječí, a myslí to vážně. A tak by to taky mělo bejt. Mimochodem, její hlas je zabarvený tak, že pokud kapelu neznáte, asi byste jen těžko hádali, že patří babě.

A hodnocení? Je to jednoduchý, rozhodně není špatný na každou z těchto kapel zajít a podpořit ji svou účastí na koncertě. Pokud jde o CD, nic nového ani závratného však nepřináší. Přesto stojí za slyšení tomu, koho tento žánr zajímá, kdo hledá přímočarost a nepotřebuje u muziky  moc přemýšlet. Ale ten, kdo hledá něco hlubšího, si ho dvakrát za sebou nejspíš nepustí.

Tracklist

Backfliping Dog

01. Mosty
02. Revoluce od stolu
03. Poslední z nás
04. Dál už to nejde
05. Vymítač boha
06. Fízlovský stát

Human Fault
07. Intro
08. Lhostejnost
09. Revoluce
10. Odplata
11. Vaše demokracie
12. Póza
13. Politik

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com