Kids and Heroes
Babylon a Sedmička v plamenech! Přijedou The Ruts DC
Redakce 24/08/2015 Pozvánky

Je snad někdo, kdo nezná hitovku Babylon Is Burning od The Ruts? The Ruts/The Ruts DC je jedna z mála kapel, která dokázala tak elegantně pustit punk rocku žilou a vmísit do ní reggae a dubové prvky. První live show se odehrála v roce 1977 a první singl In A Rut, mimochodem taky zásadní pecka, vyšla v roce 1979. Později téhož roku následovalo debutové album The Crack, kde najdeme další známé kousky jako Something That I Said nebo Jah War.

V roce 1980 ale potkala Ruts velká tragédie – zpěvák Malcolm Owen se předávkoval heroinem a zemřel. Jaký paradox po třech jasně anti-drogových skladbách H-Eyes, Dope For Guns a Love in Vein. Kapela se rozhodla pokračovat dál pod upraveným názvem Ruts DC (Da Capo = Zpátky na začátek), ale už v roce 1983 se rozpadli.

Reunion přišel až 2007 a konečně teď 2015 se poprvé dočkáme živé show v Praze! Jak se to tak punkovým kapelám v Anglii v 70. letech nějak zázračně dařilo, téměř každá si našla svůj specifický styl, sound, značku. The Ruts si pohráli s dubem a reggae, ale žádná vyhulená Jamajka to rozhodně není – jejich muzika má sílu stáda splašenejch koní, má atmosféru starýho punkovýho Londýna, má melodie, co se zažíraj pod kůži, a takovou tu slovy nepopsatelnou naléhavost.

Ruts DC v neděli 27. září naživo na Sedmičce! Už není víc co dodat. Snad jen, že pořád jsou k nalezení zásadní kapely, který budeme mít tu čest poprvé vidět a slyšet naživo, i když by v to člověk už dávno nedoufal.

Open 19:00 / Ticket 250 Kč

BEFORE & AFTER PARTY – DJ PATH & DJ WRONG

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com