Kids and Heroes
Audacity – Mellow Cruisers
Martin Suicide 24/01/2017 LP, Recenze

Z Fullertonu v Orange County, místa, jehož lokální scéna zásadně definovala americký punk, přichází Audacity, jedni z nové vlny amerického podzemního rocku se svou mladickou svěžestí a bezprostředností. Druhé album Mellow Cruisers vydané v evropské edici na Taken By Surprise to předvádí v plné míře.

Desku otevírající Indian Chief je hit se vším všudy – chytlavý a rytmicky skvěle šlapající. Energie a punková špína se mísí s kytarovým popem, aby posluchače okamžitě dostala. Dá se říci, že i kdyby na téhle desce byla jen tahle skladba, bude stát za to si ji pořídit. Nicméně ani pokračování zásadně desku nesráží. Audacity vkusně čerpají z klasického pop punku, power popu i amerického post-hardcorového college rocku osmdesátých let, s charakteristicky současným garage rockovým pojetím aranží a zvuku. Na své si tak přijde posluchač Buzzcocks, Replacements i Fidlar. Audacity se navíc nebojí vnořit do pozvolnějších vod, což zde ukazují v písních Company Time nebo Persecuted, ve kterých probouzejí ducha dávno pozapomenuté Paisley Underground scény a nutno říci, že s nevšedním úspěchem.

Desítka kompozic nemá v podstatě výrazně slabá místa, jen občas chybí hitovější potenciál, což způsobuje, že deska ve své závěrečné třetině upadá do kolovrátkoidní monotónnosti. To je ovšem slabina současných kapel obecně, Audacity ji nahrazují energií a špinavým charakterem zvuku i projevu – atributy, které budou bez pochyb dodávat na atraktivitě živým vystoupením (přesvědčit se můžete 30. ledna v pražském Café V lese nebo 1. února v Kabinetu Múz v Brně). Garážová produkce je v tomto ohledu nesporným plusem.

Audacity navíc patří k poměrně produktivním kapelám, takže od Mellow Cruisers již stihli vydat další dvě alba a celý pakl singlů, po kterých je načase se pohlédnout, pokud mají srovnatelnou sílu.

 

Info
Label: takenbysurprise.net
Rok vydání: 2012/2014
Tracklist

1.       Indian Chief

2.       Garza Girls

3.       Punk Confusion

4.       Subway Girl

5.       Company TIme (Dhaga)

6.       Persecuted

7.       Fun Spot

8.       Ears And Eyes

9.       Chili

10.   Extensions

 

 

 

 

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com