Kids and Heroes
Arrogant Twins – Simple Songs For Complicated People
Danny 21/02/2020 LP, Recenze

Jsou sice jen dva, ale nechcete je naštvat. Už teď mám strach jít večer domů tunelem z Žižkova do Karlína, aby mě někde v zákoutí neřízli za to, že mi tahle recenze trvala tak dlouho. Ale jako omluvu bych malíček asi i obětoval, protože deska Simple Songs For Complicated People od Arrogant Twins je jednoduše skvělá.

Méďa a Ben nejsou neznámá dvojice. Praha a Londýn. Znáte je třeba z mělnických Anyway, které jsem nikdy úplně neprožíval a před mnoha a mnoha lety na Sedmičce jsem si po jejich setu před Turbo A.C.‘s říkal: „Ale tak jo.“ Jenže čas zase jednou ukázal, jaké talenty, srdcaře a dříče umí tahle planeta nosit.

Dokáže kytara a bicí fungovat stejně jako dvě kytary, basa a bicí? Existuje mnoho důkazů, že ano. Mantar. Eagle Twin. Jucifer. White Stripes. Nebo Dead Letters. (A teď si představte pomalé, významné mrknutí). Arrogant Twins jsou další v tomhle výčtu. Jejich sound naživo je plný, hutný a nic mu nechybí. Show a charisma můžeš rozdat i vsedě za bubny, stejně jako s kytarou úplně na dotek k publiku. Co ale přináší červený vinyl?

Rock’n’roll, přece. Rock’n’roll, v duchu té nejlepší garážové tradice, s odkazy na všechno, co vzniklo mezi The Sonics a The Hives. Žádné orgie, ale půlhodinová řezničina.

Out Of Control? Zásah! I Am What I Am? Zásah! Kick Your Love Back? Zásah, potopeno! Řízné riffy a perfektní práce se zvukem kytary, výrazné záseky bicích, žádné přehnané činely, žádné orgie.

Arrogant Twins moc dobře chápou, že když jsou jen dva, nemůžou nic jen tak zašudlat. Je znát, že vědí, jaký sound chtějí mít a jak ho docílit. Klobouk dolů. Baví mě i poloha, kterou kapela ukazuje v písničkách Live Forever, You’ve Always Been A Bitch (Now It’s My Turn) a především Die In The Morning. Celé to zní zahrané jen tak mimochodem, s lehkostí, ale ohromnou energií.

Simple Songs For Complicated People je skvělý, vyzrálý debut. Na konci každého poslechu ale cítím trochu lítost, že Arrogant Twins do zářezů nezachytí sto procent té koncertní chemie, ze které pokaždé vlhnu. Třeba se to ale povede na novém desetipalci LGND, který vyjde 12. března a v ten samý den ji Arrogant Twins pokřtí v pražském klubu FAMU. Venku už je dokonce první ukázka

Info
Label: Election Records
Rok vydání: 2018
Tracklist
  1. Vices
  2. Out Of Control
  3. I Am What I Am
  4. For All The Times We’ve Been Down
  5. Kick Your Love Back
  6. Obnoxious Cunt
  7. You’ve Always Been A Bitch (Now It’s My Turn)
  8. Die In The Morning
  9. Live Forever
  10. Savages

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com