Kids and Heroes
Armagedom / Nuclëar Fröst – Split
Martin Suicide 13/09/2017 EP, Recenze

V tichosti a nenápadně vyšlo u Insane Society Records split EP dvou brazilských kapel, veteránů Armagedom a svěžích Nuclëar Fröst.

Armagedom, kteří své první album vydali již v roce 1986, tu předvádějí to, co jim šlo od počátku nejlépe. Divoký jihoamerický hardcore punk, doplněný o náležitou dávku podzemního metalu a s monstrózně záhrobní atmosférou tu efektivně dotváří zpěvákův naechovaný řev v portugalštině. Úvodní skladba je skvělá, a pokud máte rádi jejich ranou tvorbu, stejně jako Ratos De Porao z půle osmdesátek, nebudete zklamáni.

Nuclëar Fröst jsou adekvátně temní a neméně zlounští i srovnatelně obalení ve špíně podzemního metalu, jen v rifech a tempech mnohem více čerpají z neomotörheadovské punkové vlny posledních dvou dekád. Což je pro mě ku prospěchu věci. Zpěv je tu na hranici metalového mručení, s charakteristickým vyzněním brutálních brazilských záležitostí. Když tak nad tím přemýšlím, jsou Nuclear Fröst jednou z nejlepších aktuálních záležitostí, kterou jsem odtud slyšel od časů klasického brazilského hardcore vymezených osmdesátými lety.

Pokud máte náladu na jižanskou divokost spojenou s démonickou atmosférou, tohle je dobrý tip pro doplnění record kolekce.

Info
Label: insanesociety.net
Rok vydání: 2017
Tracklist
1. Armagedom – Assim desabam as vidas
2. Armagedom – Agonia abissal
3. Nuclëar Fröst – Wargasm
4. Nuclëar Fröst – Indian Genocide

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com