Kids and Heroes
Alkaline Trio – My Shame Is True
Danny 15/07/2013 LP, Recenze

Tak jsem se zase jednou vrátil k mým milovaným One Man Army a zjistil, jak moc mě baví jejich společná deska s Alkaline Trio v rámci legendárních BYO splitů. A tak jsem se dostal k jejich Agony And Irony, no a samozřejmě i k letošní My Shame Is True. A narovinu říkám, že nejnovější počin téhle trojice z Chicaga je víc jak dobré album.

Přesně takhle si představuju kvalitní pop-punk, žádní Koblížci, ale precizně zahrané silné melodie zlomených srdcí. I když srát na škatulky. Po úvodní She Lied To FBI mě naprosto rozsekala I Wanna Be a Warhol. Baví mě ty lehké synťáky v podkresu a taky povedený videoklip s Millou Jovovich.

Kiss You To Death je jeden z nejlepších sad songů, co jsem kdy slyšel. Pokud chcete kvalitní vzorek z téhle desky, jednoznačně sáhněte po téhle skladbě. Po dlouhé době slyším anglický text, který se neskládá jen z dobře znějících frází. V pecce I, Pessimist hostuje Tim McIlrath a jeho rozpoznatelný vokál frontmana Rise Against dává songu pořádný koule. Nevynechejte ani vcelku bezstarostnou The Torture Doctor a propracovanou Midnight Blue.

Celkově si Alkaline Trio dávají záležet na skvěle se doplňujících vokálech. Vlastně mají dva frontmany, ale já prakticky nepoznám, kdy zpívá Matt Skiba a kdy Dan Andriano. Basové linky druhého jmenovaného mě ale děsně baví, obzvlášť v One Last Dance.

Na tuhle desku jsem si zvykl. Možná že až navykl. Asi není ničím výjimečná, ale strašně moc mi sedla, tak jako třeba loňské Handwritten od The Gaslight Anthem. Neuplakaná melancholie, smutné songy, které nemusí být nutně pomalé, precizní zvuk nahrávky. My Shame Is True nemá žádné vyloženě slabé místo, navíc se mi líbí ta hodně osobní a intimní lyrika, na punkovou kapelu možná až nezvyklá.

Součástí vinylové Deluxe edice je i EP Broken Wing, ale o tom možná jindy. Každopádně devátá studiovka Alkaline Trio nejsou ani náhodou vyhozené peníze!

Info

Rok vydání: 2013
Label: Epitaph
Délka: 39:59

Tracklist

01. She Lied To The FBI
02. I Wanna Be A Warhol
03. I’m Only Here To Disappoint
04. Kiss You To Death
05. The Temptation of St. Anthony
06. I, Pessimist
07. Only Love
08. The Torture Doctor
09. Midnight Blue
10. One Last Dance
11. Young Lovers
12. Until Death Do Us Part

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímalo, co si vzít na sebe. Chodí řvát na fotbal, pít na koncerty a číst do hospody. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com