Kids and Heroes
Acidez – Welcome To The 3D Era
Danny 22/06/2016 LP, Recenze

Mexičtí Acidez přišli letos s koncepčním post-apokalyptickým albem a o jeho vydání se opět postarali brněnští Voltage Records v kooperaci s latinskoamerickými Bam Bam Records. Křiváky s nápisy Virus, Total Chaos nebo Varukers nikdy nebyly mým stylem, já ten svůj nosil vždycky čistej jak Danny Zuko („That’s my name, don’t wear it out!“), ale Acidez v sobě mají něco, co je dělá návykové i pro neortodoxní punkery. Možná je to ta španělština, kterou vládnou, nebo tím, že jsou to frajírci jak z ilustrační fotky pro Cosmo Girl k článku „Proč milujeme zlý kluky?“ Anebo je to jednoduše tím, že se jim daří tvořit skvělé hardcore punkové songy. Vítejte v éře 3D!

O nadvládě strojů už byla za poslední půlstoletí napsána nejedna písnička, černé vize střídají vize ještě černější a do toho přicházejí Acidez s očírovaným smrťákem s rotačním kulometem, jehož výbava se na přežití radioaktivního spadu úplně nehodí. Acidez chtějí ničit, vyhlásit válku válkám, přetrhnout okovy a bojovat proti všudypřítomné kontrole. Vše podávají bez obalu, bez zbytečných slov, a to co jim vadí, pojmenují, a pak na to naflušou. Hned druhá (a nejlepší) skladba, kterou je Tecno-Control, ukazuje, v čem jsou Acidez silní: v kytarových riffech, v přímočarosti, v exotičnosti španělštiny pro tuzemské posluchače. I když španělských písniček na Welcome To The 3D Era ubylo na úkor těch anglických, pořád naštěstí dominují, a tím dělají Acidez stále rozpoznatelné. Maquinas De Guerra, Rompiendo Cadenas, Outlaw Warriors, to jsou songy, ve kterých je kapela nejpřirozenější. Bohužel deska trošku trpí tím, co mi vadilo i na jejich jarním evropském turné: monotónností. Na druhou stranu, jedenáct písniček je tak akorát, aby ještě člověk dokázal vnímat jednotlivé skladby a nezačal se nudit.

V balení s novou řadovkou Acidez vás kromě modročerveného vinylu čeká i veliký plakát a 3D brýle s logem kapely. Deska vůbec vypadá skvěle, navíc zvuk je pro street-punkové kapely nadstandardní, byť se občas ve hře kytary objevuje rušivý zvuk drhnutí trsátka o strunu. Jenže Acidez jsou především o energii, a té je na novém počinu dostatek. Fanoušci předchozí desky Beer Drinker Survivors určitě s Welcome To The 3D Era zklamáni nebudou a nováčci se bez problému zamilují!

Info

Rok vydání: 2016
Label: Voltage Records

Tracklist

01. Welcome To The 3D Era
02. Tecno-Control
03. Technology For Destruction
04. Maquinas De Guerra
05. Machine Domination
06. El Día Que La Policía Muera
07. Rompiendo Cadenas
08. Streets On Fire
09. Amenaza Nuclear
10. Futuro Decadente
11. Outlaw Warriors

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

1 Comment

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com