Kids and Heroes
8°6 crew – Old Reggae Friends
Danny 19/12/2011 CD, Recenze

Jednou jsem mezi pivy a becherovkou ve Street Radiu dostal do ruky CD s lokálním fotbalovým stadionem na obalu. Kapela 8‘6 Crew mi nic neříkala, ale název desky Old Reggae Friends sliboval  hodně.

První, co je asi třeba zmínit, je, že tenhle nonet pochází z Francie. A že zpívá francouzsky. Kupodivu to celé působí úplně přirozeně, ale v rámci světovosti si občas vypomůžou refrénem v angličtině s parádním žabožroutskym přízvukem. Kapela vznikla patnáct let dozadu v Paříži, má za sebou dvě desky i šestiletou pauzu. Na albu najdete výběr toho nejlepšího, co kapela dala dohromady za posledních deset roků. Texty se zabývají klasickými sociálními i denními tématy, ale vzhledem k tomu, že francouzsky umím říct jen to, že se Michal schoval ve skříni, tak fakt nevim.

Od prvních vteřin na vás tlačí výrazný hammondky, což je zvuk kterej miluju.  Pak se přidá kompletní dechová sekce a předvede jeden z nejsvižnějších songů desky – Too Strong. Třetí Give Me zas nabízí příjemný nájezd na refrén, který trubky vůbec nešetří a vůbec dává celé dechové části prostor pořádně se vynořit a vyniknout.

Nejlepším songem desky je jednoznačně titulní Old Reggae Friends s refrénem „Oi! Me mates, remember this good all days forever“. Skvělá taneční hitovka, kterou teď pouštím každému, kdo přijde na drink.

Celou deskou si jen tak mimochodem kráčí úžasné basové linky, bez kterých by byla celá deska poloviční, to ti přísahám.

Z dalších písniček bych určitě vypíchnul It’s Time a prvotřídní rocksteady pecku Still Rebel.  8‘6 Crew je hodně silná i v instrumentálních pasážích songů I Need Help a In The Shebeen. Rozloučí se s náma skvělým Dubem a jedeme to od znovu…

Kapela prostě jede ska a reggae v klasickém šesesátkovém soundu a nějaké punkové, nebo 2tone vlivy vůbec neřeší. Takže vyleštit Martensky a vzhůru na taneční parket.

 

Info

Rok vydání: 2010
Label: UVPR Vinyles
Délka: 39:59

Tracklist

01. Too Strong
02. Le Juge
03. Give Me
04. Trouble In The East Side
05. Old Reggae Friends
06. In The Shebeen
07. Jaja Dub
08. It’s Time
09. Un Pas
10. Jibbers
11. Still Rebel
12. I Need Help
13. United
14. One Step Dub

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com