Kids and Heroes
77 legenda Stiff Little Fingers vydává po 11 letech novou řadovku
Danny 28/03/2014 Novinky, Zahraniční

Sice se čtyřletou pauzou, i tak ale fungují Stiff Little Fingers od roku 1977. Tahle severoirská legenda, která má na svědomí pecky jako Suspect Device nebo Gotta Gettaway, které zaručeně nezruinují žádnou pouštěčku, si dala s novou nahrávkou pěkně na čas. Od poslední desky Guitar And Drum uběhlo totiž už dlouhých jedenáct let. Z původní sestavy do dnešních dnů zůstal v kapele jen frontman Jake Burns, po letech se ale vrátil i baskytarista Ali McMordie, který zatím trávil čas brnkáním u Mobyho.

Nové album je nazvané No Going Back, obsahuje dvanáct songů a vychází právě v těchto dnech. Jako spousta jiných kapel využili i Stiff Little Fingers metodu crowdfundingu a jejich cílovou částku se podařilo vybrat za neuvěřitelných pět hodin. Na desce, najdete třeba song My Dark Places, který si kapela pár dnů dozadu střihla v Liverpoolu naživo.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímalo, co si vzít na sebe. Chodí řvát na fotbal, pít na koncerty a číst do hospody. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com