Kids and Heroes
6´10 z Chicaga by strčili na brněnském koncertě do kapsy i Mumford & Sons
johnnybfh 12/10/2015 Reporty

Brno čekala příjemná událost, a sice vůbec první koncert chicagských 6´10 na jejich první evropském tour a to v klubu Eleven. Jakožto fanoušek Flatfoot 56, jehož zpěváka jsou Six Foot Ten novým projektem, to byl pro mě nemalej svátek. Den začal sháněním roztoku do kontaktních čoček pro bubenici kapely, která je zároveň manželkou zpěváka Tobina, a řešením gastro lahůdek pro zúčastněné. Ok, přišel večer s velkým V, dorážíme do klubu, o kterém se teda zrovna nedá říct, že by praskal ve švech, no nic, je brzo, ono to přijde.

Koncert zahájila mladá domácí krev v podání The Moodmakers, což je partička provařených brněnských ksichtů, co spolu rádi chodí na pivo, párek a do zkušebny. Nahrávku světu zatím ještě nedali, jsou na začátku, a tak se nechme překvapit, s čím na nás jednoho dne vyrukují. Momentálně produkují směs punku, rocku, metalu, crustu a ba i big beatu. Zatím se zdá, že kompozice Style je jejich vlajkovou lodí.

Čas na hlavní kapelu večera se naplnil a na stage tak vstupují Six Foot Ten ve čtyřčlenné sestavě o elektroakustické kytaře, elektroakustické ukulele baskytaře, mandolíně a cajonu s rytmičákem a s sebou nesou strašně dobrou náladu a to, čemu se dá říkat american folk. Hlouček pod pódiem čítající zhruba počet žáků první nebo jakékoliv jiné třídy (mimo Národní) je dle úsměvů nadšen a frontgiantman Tobin baví lidi i sebe. Komunikuje s lidmi, napodobuje klasické české „děkují“ nebo „na zdraví“ a vysvětluje davu, jak je důležité, že ten den přišli, protože jak jednou budou slavní, budou moci říct, „byl jsem u toho“. Kapela přehrává své první dlouhohrající album The Humble Beginnings Of a Rovin´ Soul, zazní pecky jako Cannonball nebo Backpack a zdá se, že v rámci možností jsou všichni spokojení. V ten okamžik by strčili do kapsy i takové folkové titány, jakými jsou Mumford & Sons. Six Foot Ten posílají přídavek, potom druhý a věřím, že nebýt prasklých strun, hrají tam dodnes.

Koncert 6´10  byl opravdu skvělou volbou, jak prožít čtvrteční večer v Brně a kdo ho trávil jinak, může snad trošku litovat. Klub Eleven, kde se koncert konal, odvádí super práci a v Brně se svým programem pomalu propracovává na lokální CBGC´S. Takže, jen houšť!

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com