Kids and Heroes
5 důvodů, proč jít na Babyshambles
Redakce 05/11/2013 Pozvánky

Po sólovém pražském vystoupení, které odehrál Pete Doherty v červnu, se tenhle britský floutek znovu vrací na místo činu. Se svou kapelou Babyshambles se 9. prosince předvede v Lucerna Music Baru. Máme pro vás pět důvodů, proč byste si to neměli nechat ujít.

 

Jsou to pankáči

A proto se může stát cokoli. V Anglii o Dohertym mluví jako o jednom z opravdových a posledních pankáčů. V časech Libertines se během koncertů s parťákem Carlem mlátili, poskakovali a sotva k tomu zvládali hrát, ale nastolili neopakovatelnou atmosféru, kde se stíraly hranice mezi pódiem a publikem. S Babyshambles k tomu zvládají i obstojně hrát, vždyť od ryze punkových začátků už uběhlo hodně vody. Pořád ale není problém zahrát v TV show předělávku She Loves You stylem, který milovníky Beatles musel zvedat ze židle. První desku nahrávali s Mickem Jonesem z Clash a k projektu Strummerville přispěli vlastní verzi jednoho z nejlepších otvíráků všech dob, skladby Janie Jones.

Sequel to the Prequel

Na obalu je poněkud kýčovitý spletenec křiklavých barev, ale právě tak je album, ke kterému Babyshambles jedou tour, poctou rokenrolu v jeho všemožných barvách. Ale to už jsme psali v recenzi.

Můžete najít Dohertyho vajgl zadarmo

V létě totiž novinářům sdělil, že hodlá vydělat na prodejně rokenrolových suvenýrů. „Mám vajgly z cigaret, který kouřili Bobby Gillespie, Kate Moss a Amy Winehouse. Pak taky vánoční přání, který poslal brankář Steve Ogrizovic typovi z Black Sabbath a další podobný blbosti,“ prohlašoval tehdy. Těžko říct, jestli si jen dělal legraci, ale na koncertě můžete mít štěstí a takový vajgl ukořistit zadarmo – a třeba na něm vydělat. Lucerna Music Bar, kde se koncert koná, může mít spoustu nedostatků, ale pořád je to klubový koncert a ne předražený nesmysl, kde se díváte na obří obrazovku namačkaní vzadu s rodinkami, které se stavily po cestě ze supermarketu.

Stylová multižánrovost

Většina zblblých teenagerů dneska s vážnou tváří prohlašuje, že „poslouchá všechno kromě dechovky a country“. Vážně? Babyshambles ho rádi mají a v jejich provedení ho žerou i ti, kterým nevisí nad postelí plakát Johnnyho Cashe. A že ska nemusí být vyloženě kolovrátek, na který trsají yuppies v nevkusných košilích a prozpěvují si sluníčkové texty, dokazuje třeba jedna z jejich raných skladeb I Wish.

Může to být naposled

Doufejme, že přeháním. Ale znáte to. Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a k předávkování nemusí být nikdy daleko. Basáka Drewa McConella v roce 2011 srazilo auto jedoucí na červenou a poranilo mu páteř. „Lidé jsou navrženi tak, aby se vypořádávali s traumaty emočního i fyzického charakteru,“ řekl po tom, co téměř přežil svoji smrt a vrátil se k hraní.

O autorovi

1 Comment

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com