Kids and Heroes
10 věcí, které jste nevěděli o kapele The Fialky
Sob 29/09/2013 Články

Představujeme vám první číslo nové rubriky, která má za cíl přiblížit čtenářům domácí kapely a jejich členy tak, jak je ještě neznají. První na protřes tu máme počernické boys z The Fialky, se kterými jsme se sešli na pivu a vytáhli z nich slušnou várku zajímavostí. 

 

1. Nedávno Kečup v anketní rubrice Úhel pohledu u nás na webu prozradil, že mu dal vloni strejda Hošek na Pod Parou do pití viagru, což byla odpověď na otázku, jestli má rád letní festivaly. Po celé léto se ho pak na to prý každý ptal. Ano, pravda to byla, ale rozhodně nešlo o žádné následné sexuální orgie, dle jeho slov bylo jediným efektem ztížené močení po dobu působení oné zázračné pilulky.

2. Všichni členové mají krom zpívajícího bubeníka Toma střední školu s maturitou. Tom má pak navíc i titul Ing., který získal na zemědělské škole v pražském Suchdole. A není to jediná věc, čím se Tom liší. Všichni členové skupiny, včetně něj, mají také normální práci. On je ale krom toho, když mu to kapela časově dovolí, velkým nadšencem do různých podnikatelských záměrů, kdy je třeba aktuálně hlavním distributorem pro ČR u jedné nejmenované firmy vyrábějící činely pro bubeníky.

3. Jeden z nejšílenějších koncertů kapely prý bylo jejich druhé Bratislavské vystoupení v roce 2007, kdy po vyprodaném prvním koncertu v klubu Randál z konce roku 2006 čekali návštěvníci minimálně obdobný výkon jako minulý rok, který se ale nekonal. Kapela totiž před koncertem zasedla do pizzerie naproti klubu a společně s Braňem Alexem vypila několik sedmiček vína a dosti panáků, takže se nakonec zmohla jen na asi pět opravdu otřesně odehraných písniček a vyklidila pódium. Naštěstí se tohle už pak nikdy nezopakovalo ani v Bratislavě, ani jinde.

4. Marcel Green kromě toho, že neustále velmi kvalitně reprezentuje svou přezdívku, čeká jednu významnou změnu ve svém životě, více prý ale prozradí až za pár měsíců.

5. Že autorem typické grafiky Fialek není nikdo jiný než Kečup, asi nikoho nepřekvapí, ale že do dneška na tvorbu všech plakátů, bannerů a promo obrázků používá stále Excel, ze kterého vše zkopíruje do malování, kde výtvor ořízne a uloží jako jpg, je vážně úlet. Ale jak vidíte, jde to.

6. Ota, basák se stále zapálenou cigaretou, si před nějakou dobou pořídil kolo, na kterém ho nyní můžete vidět brázdit Prahu. S modrou helmou se samolepkou Lucky Hazzard a ohozem od Rafana, který je i autorem většiny jeho tetování, nyní prý dle vlastních slov trénuje na nadcházející závod míru, a to na kole před tím deset let neseděl.

7. To, že The Fialky kamarádí, krom v podstatě všech punkových tuzemských kapel, i s Nežfaleš je známá věc. Ale není to jen kvůli tomu, že jsou kapely za stejného města, pojí je totiž dokonce i stejná čtvrť. Radek, zpěvák z Nežfaleš, je původně z Modřan, kde bydlela i půlka „ne hornopočernické“ části Fialek, kterými jsou Ota a Kečup. Obě kapely se tak dobře znají od svého vzniku a důkazem vzájemné kooperace nejsou tak jen současné společné koncerty, ale například i jedno raritní vystoupení, kdy v předchůdci Radkově Nežfalše, kapele Nauzea, bubnoval na jednom koncertě Kečup. Neuměl ale hrát současně rukama i nohama, tak obstarával jen takzvané ruční rytmy a na kopák pak šlapal jiný kámoš vedle něj sedící.

8. I když už na to moc času díky kapele nezbývá, Marcel Green má krom punkrocku velkého koníčka, kterým jsou stará auta (veteráni) a to konkrétně jejich řízení, vylepšování a pečování (zatím vlastnil například BMW 2002 1969, Opel Rekord Olympia 1965, Škoda 110R 1980 a Renault 21 r. v. 1987). Rád nakupuje a prodává auta jen tak pro radost a potěšení z jízdy, zatím vlastnil cca 35 vozů. Krom toho je také velký odborník na opravy, které provádí hlavně pusou.

9. The Fialky od roku 2006 až dodnes spolupracují s tuzemským labelem Papagájův hlasatel records, který i přes hlasy tehdejší scény, která kapelu mírně řečeno ze začátku vůbec nemusela, vydal Fialkám první desku Průser, která se kromě vyprodání nákladu jako dodnes jediná věc z katalogu vydavatele pro velký zájem dočkala i své oficiální reedice. Fialky jsou dnes s Pavlem Papagájem, bosem labelu PHR, dobří přátelé a většina jejich častých cest po D1 kolem Říčan u Brna, kde sídlí, tak končí zastávkou na společný oběd.

10. Možná už se na to zapomnělo a u příležitosti toho, že Fialky tento říjen vystoupí v rámci Mezinárodního filmového festivalu studentského filmu v Písku, je třeba připomenout i Kečupův herecký výkon, právě ve studentském filmu Romany z Bratislavy z roku 2008. Prý do poslední chvíle nevěřil, že se to bude točit. Podívat se na to můžete na youtube:

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com